❄️ Passo Tonale (Ferie śląskie), 21.01.2023 – 28.01.2023

Wyjazd rodzinny oraz obóz dla dzieci i młodzieży we Włoszech

🇮🇹 Włochy, Passo Tonale

Ferie śląskie, tydzień drugi

Przełęcz Passo Tonale, położona na wysokości od 1884 m do 3100 m, między masywami Ortles-Cevedale i Adamello-Presanella. Ośrodek oferuje 100 km tras o różnym stopniu trudności, a wśród nich nartostrady z hodowlą psów zaprzęgowych, małym lodowcem, trasami freeride’owymi i snowparkiem.

prosto z hotelu na stok wychodzimy już za:

00

dni


00

godziny


00

minuty


00

sekundy


Zakwaterowanie

Romantyczny Hotel Residence Dahu znajduje się bezpośrednio w miejscowości Passo del Tonale, 2 minuty spacerem od wyciągu Valbiolo oraz 600 metrów od krzesełek Alpe Alta i Valena. Nie będzie to bynajmniej nasza pierwsza wizyta w tym obiekcie, bowiem gościł on już VISowych narciarzy wielokrotnie w poprzednich latach.

Pokoje hotelowe urządzone są w naturalnym, drewnianym, charakterystycznym dla alpejskiego Trentino stylu. Spójrzcie na zdjęcia poniżej słuchając w tle 🎵Quel mazzolin di fiori i przenieście się myślami w wysokie Alpy – to właśnie całe Dahu!

Oprócz fantastycznej lokalizacji i klimatu, hotel ma do zaoferowania panoramiczną strefę SPA, skąd w trakcie relaksu obejrzeć można słońce zachodzące nad przełęczą Tonale. Na ponad 200 metrach kwadratowych strefy fitness znajdziemy dwa baseny oraz super-sekretną strefę przeznaczoną dla dzieci, a w niej jakuzzi i sauna na podczerwień. Dojrzali narciarze z kolei mogą znaleźć chwilę odpoczynku w centrum well-being tylko dla dorosłych, gdzie czeka na nich sauna fińska, łaźnia turecka, bio-sauna, tematyczne strefy prysznicowe, czy… lodowy wodospad.

Obóz dla dzieci i młodzieży 

Na nasze wyjazdy zawsze zapraszamy dzieci bez rodziców!

Na wyjeździe uczestnicy pod opieką instruktorów, zakwaterowani w apartamentach, będą odpowiedzialni za utrzymanie porządku i ugotowanie obiadu. Oprócz tego mogą liczyć na dodatkowe atrakcje popołudniowe, jak na przykład, wyjście na basen czy lodowisko, gry planszowe lub wieczór filmowy.

Zima w Passo Tonale

Wychodzimy z hotelu… et voilà, znajdujemy się prosto na stoku narciarskim. Znajdująca się na wysokości 1884 m n.p.m. przełęcz Tonale jest zimowym rajem dla narciarzy i fanów wszelkich sportów zimowych. Śniegu nigdy tu nie brakuje, a resort Adamello Ski rozciąga się aż na ponad 3000 m n.p.m., gdzie czeka na nas lodowiec Presena. Średnio w tym regionie każdego roku spada ponad 8 metrów świeżego śniegu.

Dzięki ponad 100 kilometrom tras o zróżnicowanym stopniu zaawansowania, zarówno początkujący, jak i zaawansowani narciarze znajdą kawałek stoku dla siebie. Infrastruktura również nie pozostaje w tyle! W całym ośrodku narciarzy wozi 28 wyciągów, w tym 4 gondole.

Szkolenie narciarskie

Podczas Waszego pobytu w Passo Tonale, będziecie szlifować swojego narciarskiego skilla pod czujnym okiem jednych z najlepszych w Polsce trenerów, instruktorów i instruktorów-wykładowców.

Pierwszego dnia wszyscy uczestnicy zostaną podzieleni pod względem umiejętności oraz wieku na grupy. W tych grupach jeździcie codziennie od rana do popołudnia (z przerwą na lunch na stoku). W tym czasie uczestnicy, którzy jeszcze nie zdążyli osiągnąć 18 roku życia pozostają przez cały czas pod opieką instruktorów.

Staramy się jeździć jak najwięcej oraz po jak najbardziej zróżnicowanym terenie. Uczymy się różnych stylów, jak również jazdy na tyczkach i jazdy na czas.

Uwaga!
Dorosłych gorąco namawiamy do wzięcia udziału w szkoleniu sportowym! Jest to wspaniała okazja do poznania narciarstwa z innej strony i wytworzenia więzi z grupą, która bardzo pomaga przy wieczornych grach i spotkaniach.
Obóz nie jest pełen bez szkolenia 🙂

Zajęcia après ski

Po wyczerpującym dniu na stoku przychodzi czas na uwolnienie nóg ze skorupy buta. Dzieci oraz młodzież udają się na zajęcia z instruktorem (gry i zabawy integracyjne, basen, spacer, dodatkowy trening, itp.), a dorośli relaksują się w hotelowej kafejce, albo ponoramicznym hotelowym SPA.

Wieczorem role się zamieniają: dzieci odpoczywają (w łóżkach), a dorosłych zapraszamy na zajęcia z instruktorami.

Wszystkie grupy będą również miały okazję monitorować swoje postępy podczas spotkań z instruktorem na wideoanalizę nagranych przejazdów.

Cena

 • Dorośli i młodzież od 2005: 850 zł + 880 €
 • Dzieci (przy 2 os. dorosłych) od 2013 do 2006: 850 zł + 670 €
 • Dzieci (przy 2 os. dorosłych) od 2019 do 2014: 850 zł + 450 €
 • Dzieci do 2 lat (bez szkolenia): 220 €

Dopłaty i upusty

 • Dorosły bez szkolenia: -150 €
 • Szkolenie dla początkujących (pierwszy sezon na nartach): +120 €
 • Szkolenie narciarskie bez zakwaterowania: 320 €
 • Bardziej przestronny pokój typu Family Suite: na zapytanie
 • Specjalny pokój dla par typu Romantic: na zapytanie

Cena wyjazdu zawiera

 • 7 noclegów w hotelu Dahu Residence (pobyt od soboty 21.01.2023 do soboty 28.01.2023)
 • Śniadania i obiadokolacje w hotelu
 • Sześciodniowe (od niedzieli do piątku) szkolenie narciarskie (5h dziennie) dla dzieci i dorosłych
 • Skipassy (na 6 dni) od niedzieli (22.01) do piątku (28.01)
 • Ubezpieczenie SKI w TU UNIQUA (dodatkowo istnieje możliwość rozszerzenia ubezpieczenia o koszty leczenia i rehabilitacji w Polsce po wypadku za granicą, bagażu oraz kosztu niewykorzystanego karnetu w przypadku zachorowania – dopłata) – prosimy o informację na e-mail)

Cena nie zawiera

 • Transportu
 • Napojów do posiłków
 • Lunchy w przerwie na stoku
 • Postoju na hotelowym parkingu podziemnym (ok. 10 € / noc)
 • Opłaty klimatycznej
 • Opłaty za wejście do Centrum Wellnes (ok. 9 € dorośli, 5 € młodzież)

Informacje dodatkowe

Każdy uczestnik we własnym zakresie powinien zadbać o kask. Dzieci oraz uczestnicy szkolenia sportowego obowiązkowo!

Płatności

Zaliczkę w wysokości 850 zł (część złotówkowa ceny wyjazdu) prosimy wpłacać na konto w terminie do 7 dni od dokonania zgłoszenia. Po wypełnieniu formularza proszę spodziewać się od maila z umową, w której wyjaśnione są szczegóły płatności.

W przypadku wpłaty na konto PLN równowartości ceny EURO ważny jest kurs sprzedaży banku ING w dniu wpłaty – do sprawdzenia tutaj.

Dane do przelewu:

VIS SPORT TRAVEL S.C.
ING Bank Śląski

Konto PLN: 06 1050 1214 1000 0090 6408 0998
Konto EUR: 46 1050 1214 1000 0090 6408 1442
Kod BIC: INGBPLPW

Kontakt w sprawie wyjazdu

 • Aleksandra Żywicka – tel. 601 997 169
 • Tania Żywicka – tel. 798 762 250

Zapisy

Zapisów prosimy dokonywać za pomocą internetowego formularza zapisowego:

…Trentino czeka!