Nauka i doskonalenie pływania

Regularne zajęcia z pływania dają szereg korzyści, których nie da się przecenić.

Bezpieczeństwo

Pływanie jest jedną z niewielu umiejętności ruchowych, która może uratować życie Tobie i Twoim dzieciom.  Najwięcej utonięć odnotowuje się podczas sezonu letniego, kiedy ludzie masowo ruszają spędzać czas nad jeziorem, rzeką, morzem albo na basenie. Najczęstszą przyczyną utonięć jest brawura oraz brak umiejętności pływackich. Najwięcej przypadków odnotowuje się na kąpieliskach niestrzeżonych. W niektórych krajach umiejętność pływania jest konieczna, aby zaliczyć szkołę podstawową.

Zdrowie

Regularne pływanie jest doskonałą praktyką, przynoszącą wiele korzyści dla zdrowia. Dzięki wyporności wody nasze stawy są odciążone i odpoczywają. Są to idealne warunki do ćwiczeń korekcyjnych i relaksacyjnych. Dodatkowo woda stawia opór, który świetnie zwiększa siłę naszych mięśni. Pływanie sportowe i rekreacyjne wpływa też bardzo dobrze na wytrzymałość, jest świetnym sposobem na trening aerobowy, dzięki czemu poprawia się kondycja naszego serca i płuc.

Sport

Pływanie jest dodatkowo świetną dyscypliną sportu. Pływając w grupie masz okazje do wzajemnego motywowania się oraz rywalizowania z innymi uczestnikami zajęć.

Nauka pływania oraz doskonalenie pływania

Dla dorosłych:

  • Czwartek 17:30
  • Basen w Szkole Podstawowej nr 33 w Katowicach, ul. Witosa 23, Katowice

Dla dzieci i młodzieży:

  • Czwartek 18:30
  • Basen w Szkole Podstawowej nr 33 w Katowicach, ul. Witosa 23, Katowice